Sinan Göker Göz Grup

Wave Front Tedavisi Tekniği

Wave Front Tedavisi Tekniği

Wave Front Tekniği Nedir?

WaveFront Teknolojisine kişiye özel ısmarlama tedavi - kartal göz tekniği diye de isimlendirilir.
Standart Lasik tekniğinde amaç gözdeki dereceyi yok etmektir. 

Ancak WaveFront tekniğinde amaç görme kalite ve seviyesini daha da arttırmak yanında  gece görüş problemlerini azaltmaktır.Özellikle kornea düzensizliği, tembelliğe bağlı görmesi az olan hastalarda, standart tedavi ile elde edilemeyen daha kaliteli ve iyi görme sağlanmaktadır. 

Wavefront teknolojisi yıllardır astronomide uzaydan alınan görüntüleri teleskopla daha net alabilmek için kullanılmaktadır.

Gözümüze giren ışık dalgaları paralel girer ancak geri dönerken gözümüzdeki vitre,lens, kornea gibi ortamlardan geçtiği için burada ışık dalgalı olarak geri döner ve sapmalara (aberasyonlara) yol açar.

Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi göz haritasındaki 3 boyutlu görüntü lasere bir disk aracılığı ile aktarılır. Aberometri ile alınan haritalar kişiye özel olup tıpkı parmak izi gibidir.

 

Wave Front Nasıl Uygulanır?

Wave Front Analyzer (Aberometre) denilen bir cihaz aracılığıyla gözün tüm tabakaları ölçülmekte, buradaki sapma ve düzensizliklerin her göze özel haritası çıkarılmaktadır. Bu harita daha sonra lazer cihazına aktarılmakta, her göze özel tedavi planlanmış olmaktadır.

Wave Front haritaları, parmak izi gibi her şahısta farklı olduğu için tedavi de hastaya özel ısmarlama tedavi olmaktadır.

Doktor Randevu Hattı

Telefonla arayabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz

Randevu ve Bilgi Hattı 444 31 99