Sinan Göker Göz Grup

Lazerle Miyop Tedavisi Nasıl Yapılır, Miyop Ameliyatı Yöntemleri

Lazerle Miyop Tedavisi Nasıl Yapılır, Miyop Ameliyatı Yöntemleri

Miyop uzağı görememe kusurudur. Miyop tedavisi olmayan kişiler gözlük veya  kontakt lensler kullanılır. Ancak bunlar kalıcı çözüm değildir. Gözlük ve lens kullanıldığı zaman miyop göz görür, kullanılmadığı zaman görme kötüdür.

Miyopun kalıcı çözümü lazerle refraktif cerrahidir. Lazerle miyop ameliyatına uygun olmayan gözler için kişiye özel göz içi lens ameliyatları uygulanmaktadır.

Günümüzde kırma kusurlarının Miyophipermetrop ve astigmat tedavisi için tüm dünyada en yaygın  kullanılan yöntem LASİK veya göz yapısına göre PRK’dır. Miyop tedavisi için çoğunlukla LASİK yöntemi kullanılmaktadır. Göz hastalıklarının tedavisinde kullanılan pek çok lazer çeşidi vardır. Kırılma kusurlarının tedavisinde kullanılan lazer excimer lazerdir.

Lasik yöntemi, korneanın üst yüzeyinde ince bir tabakanın kapak şeklinde kaldırılması ve kornea yüzeyine "excimer lazer" uygulanarak, göz numaralarının düzeltilmesidir.

Dr. Sinan Göker ve ekibi, excimer lazer tedavisini Türkiye’de 1992 yılından bu yana uygulamakta ve çok sayıda hastayı bu yöntemle tedavi etmektedir.
 

Excimer lazer miyop ameliyatı, 192 nm dalga boyuna sahip bir lazer olup uygulama esnasında organik reaksiyonlarla korneanın belli bölümlerini incelterek etkisini gösterir. Hastanın ve gözdeki kusurun durumuna göre değişik uygulama şekilleri vardır. Uygulamalar bilgisayar denetiminde otomatik olarak yapılır.

LASİK Tekniği 1-10 derece miyoplara kadar uygulanabilir. Başarı oranı %98 dir. 18 yaşından sonra, kornea kalınlığı 480-500 mikron üstü ve korneası düzgün olan her göze uygulanabilir.

Lazer tedavisi FDA onaylı, güvenli bir teknolojidir. Körlük riski bulunmamaktadır. Lazer tedavisi, eğer göz yapınız uygunsa, ikinci bir kez uygulanabilir. Lazer tedavisi sonrası katarakt ameliyatı olunabilir.
 

Lazer ameliyatı 10 numaraya kadar miyop, 7 numaraya kadar hipermetrop ve astigmat rahatsızlığı olan ve muayene sonucu yapısı lazere uygun olan tüm gözlere uygulanabilir.

Lazer miyop tedavisi korneaya uygulanır retina tabakasının zarar görmesi söz konusu değildir. Ağrılı ve kanamalı bir tedavi değildir. Lazer tedavisi sırasında damla ile anestezi uygulandığı için ağrı ve acı hissedilmez. Lazer tedavisi sonrasında bir süre göz damlası kullanılması gerekmektedir. Ertesi gün normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Deneyimli bir hekim tarafından uygulanması durumunda herhangi bir riski yoktur. 

Kimler Lazerle Miyop Tedavisi Olabilir?

 • 18 yaşın üzerinde

 • Göz numaraları son 1 yıldır 0,50 diyoptriden fazla değişmemiş

 • 10 numaraya kadar miyop,

 • 7 numaraya kadar astigmat ve hipermetrop,

 • Kornea dokusu kalınlığı yeterli,

 • Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalığı bulunmayanlar,

 • Gözlerinde başka herhangi bir hastalık (kornea sivrileşmesi, göz tansiyonu vb.) bulunmayanlar,

 • Yapılacak ön muayene ve tetkikler neticesinde, göz yapısı ameliyata uygun bulunan kişiler lazerle tedavi edilebilmektedir.

 

Kimlere Lazerle Miyop Tedavisi Uygulanmaz?

 • Korneası ince olanlar:

 • Keratokonus rahatsızlığı olanlar: (Keratokonus için farklı tedavi yöntemleri vardır.)

 • Kataraktı oluşmuş olanlar.

 • Diabet (Şeker Hastalığı) nedeniyle göz hasarı bulunanlar

 

Miyop Ameliyatı Fiyatları 2024?

Miyop tedavisi farklı teknikler kullanılarak uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin uygun olduğunu göz doktorunuz muayene sonrasına karar vermektedir.

Lazerle göz çizdirme fiyatı 2024 yılı için ne kadar olduğunu öğrenebilmek için bizi arayabilirsiniz. Muayenede gözünüz için yapılacak ölçümler neticesinde uygun olan tedavi belirlenip fiyat verilebilecektir.

Doktor Randevu Hattı

Telefonla arayabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz

Randevu ve Bilgi Hattı 444 31 99