Sinan Göker Göz Grup

Lazerle Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi

Lazerle Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi

Lazerle Göz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde kırılma kusurlarının tedavisi için tüm dünyada en yaygın  kullanılan yöntem Femto Lasik, LASİK, Wavefront  veya kornea ince ise PRK dır. Dr. Sinan Göker, excimer lazer tedavisini Türkiye’ye ilk getirdiği 1992 yılında bu yana uygulamaktadır. Dr. Göker ve ekibi 27 yılda 100 binin üzerinde hastayı bu yöntemle tedavi etmiştir. En son kullanılmaya başlanılan yeni teknik lazerle artık bu operasyonun süresi saniyelere inmiştir.

Yüksek numaralı miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarına da uygulanabilen lazerle göz tedavisi tekniği özel göz takip sistemine de sahip olduğu için daha konforlu bir operasyon sağlıyor. Yeni teknik lazerle Wavefront ve Supracor tekniklerinde de başarı oranı yüzde 95’i geçti. Aynı zamanda lazerle astigmat tedavisi başarı oranlarımız %100'e yakındır.

Son teknoloji lazer Teneo 317 ile;

-11 numaraya kadar miyoplar
-7 numaraya kadar Astigmatlar
-7/7.5 numaraya kadar olan hipermetroplarda başarı oranı yüzde 95’i geçti.
-Yaşa bağlı yakın probleminin lazerle tedavisi olan Supracor’da da başarı oranı yüzde 97’e ulaştı.

LASİK Tekniği 1 ila 11 derece miyoplara uygulanır. Başarı oranı %98’dir. 18 yaş üzeri, kornea kalınlığı 500 mikron üstü ve korneası düzgün olan her göze uygulanabilir.

Lazer tedavisi FDA onaylı, güvenli bir teknolojidir. Körlük riski bulunmamaktadır.  Lazer miyop tedavisi korneaya uygulanır retina tabakasının zarar görmesi söz konusu değildir. Ağrılı ve kanamalı bir tedavi değildir. Lazer tedavisi sırasında damla ile anestezi uygulandığı için ağrı ve acı hissedilmez. Deneyimli bir hekim tarafından uygulanması durumunda herhangi bir riski yoktur.

Yakın okuma gözlüğünden lazerle kurtulmak için Supracor tekniği uygulamaktayız.

Yakın problemi 40 yaşından sonra başlar. Gizli hipermetrobu olanlarda daha da erken başlayabiliyor. Op. Dr. Sinan Göker, 2006’da Türkiye’ye getirdiği Supracor tedavisini,  genellikle 40-50 yaş arası kişilerde uyguluyor. Lasik yöntemi ve excimer lazerle uygulanan 10 dakikalık bir tedavi… Uzak ve yakın problemi olanlarda aynı seansta her iki numara da düzeltilebiliyor.

Bu Operasyon Nasıl Olur?

İki göze farklı günlerde operasyon yapılır.  İki göz arasında hastanın şartlarına göre birkaç gün veya 1 hafta ara verilir. İşlem her göz için yaklaşık 10 dakika sürer. Gözler göz damlası ile uyuşturulur. Genel anestezi (özel durumlar dışında), bayıltma veya hastanede gece yatma söz konusu değildir. Ağrısız bir operasyondur.  Ameliyat sonrası göz bandajla kapatılır, hasta evine gider, o gece göz bantla kapalı kalır ve ertesi gün kontrol sırasında hekim tarafından bandaj açılır. Hasta aynı gün görmeye başlar ve normal yaşamına döner.

Lazerle Astigmat ve Hipermetrop Fiyatları

Kişinin gözündeki miyop, hipermetrop veya astigmat bozukluklarına ve göz yapısına özel çeşitleri vardır ve bu duruma özel tedaviler uygulanmaktadır. Dolayısıyla lazerle göz ameliyatı fiyatları ve hipermetrop fiyatları 2020 yılında farklılıklar göstermektedir. Lazerle astigmat fiyatları hakkında güncel bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Doktor Randevu Hattı

Telefonla arayabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz

Randevu ve Bilgi Hattı 444 31 99