Sinan Göker Göz Grup

Lazerle Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi

Lazerle Astigmat ve Hipermetrop Tedavisi

Lazerle Göz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde kırılma kusurlarının tedavisi için tüm dünyada en yaygın  kullanılan yöntem Femto Lasik, LASİK, Wavefront  veya kornea ince ise PRK yeni adıyla Notouch'dır. Dr. Sinan Göker, excimer lazer tedavisini Türkiye’ye ilk getirdiği 1992 yılında bu yana uygulamaktadır. Dr. Göker ve ekibi 31 yılda 100 binin üzerinde hastayı bu yöntemle tedavi etmiştir. 

Yüksek numaralı miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarına da uygulanabilen lazerle göz tedavisi tekniği özel göz takip sistemine de sahip olduğu için daha konforlu bir operasyon sağlamaktadır.  

Son teknoloji lazer ile;

-10 numaraya kadar miyoplar
-7 numaraya kadar Astigmatlar
-7 numaraya kadar olan hipermetroplarda başarı oranı yüzde 95’i geçti.
 

LASİK Tekniği 1 ila 10 derece miyoplara uygulanır. Başarı oranı %98’dir. 18 yaş üzeri, kornea kalınlığı lazere uygun ve korneası düzgün olan her göze uygulanabilir.

Lazer tedavisi FDA onaylı, güvenli bir teknolojidir. Körlük riski bulunmamaktadır.  Lazer miyop tedavisi korneaya uygulanır retina tabakasının zarar görmesi söz konusu değildir. Ağrılı ve kanamalı bir tedavi değildir. Lazer tedavisi sırasında damla ile anestezi uygulandığı için ağrı ve acı hissedilmez. Deneyimli bir hekim tarafından uygulanması durumunda herhangi bir riski yoktur.

Yakın problemi 40 yaşından sonra başlar. Gizli hipermetropu olanlarda daha da erken başlayabiliyor. Op. Dr. Sinan Göker, 40 yaşından sonra gelişen hipermetrop yani presbiyopi için lazer yerine, son yıllarda akıllı lens diye adlandırılan çok odaklı göz içi lenslerini ömür boyu kalıcı tedavi olduğu için uzun yıllardır kullanmaktadır. Bu tedavi ile  uzak ve yakın problemi aynı anda ortadan kalkmaktadır.

Bu Operasyon Nasıl Olur?

İki göze farklı günlerde operasyon yapılır.  İki göz arasında hastanın şartlarına göre birkaç gün veya 1 hafta ara verilir. İşlem her göz için yaklaşık 10 dakika sürer. Gözler göz damlası ile uyuşturulur. Genel anestezi (özel durumlar dışında), bayıltma veya hastanede gece yatma söz konusu değildir. Ağrısız bir operasyondur.  Ameliyat sonrası göz bandajla kapatılır, hasta evine gider, o gece göz bantla kapalı kalır ve ertesi gün kontrol sırasında hekim tarafından bandaj açılır. Hasta aynı gün görmeye başlar ve normal yaşamına döner.

Lazerle Astigmat ve Hipermetrop Fiyatları

Kişinin gözündeki miyop, hipermetrop veya astigmat bozukluklarına ve göz yapısına özel çeşitleri vardır ve bu duruma özel tedaviler uygulanmaktadır. Dolayısıyla lazerle göz ameliyatı fiyatları ve hipermetrop fiyatları 2023 yılında farklılıklar göstermektedir. Lazerle astigmat fiyatları hakkında güncel bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Doktor Randevu Hattı

Telefonla arayabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz

Randevu ve Bilgi Hattı 444 31 99