Sinan Göker Göz Grup

Supracor tedavisi sonrası bakım nasıl yapılır?

Supracor tedavisi, Lasik denilen, daha önceden hipermetrop, Miyop ve astigmatı düzeltmek için kullanılan tekniğin aynısı kullanılarak yapılır. Burada da yine Excimer lazer denilen cihaz kullanılır.
Bu tedavi bir göz için ortalama 3-4 dakika sürer. Gözü kaybetme ya da ciddi bir hasar bırakma riski yoktur. Uyuşturma işlemi damlayla yapılır. Dolayısıyla tedavi sırasında hiçbir şey hissedilmez. Gözkapağını açmak için ekartör denilen alet kullanılır. Böylece hasta lazer sırasında gözünü kapatamaz.
Supracor tedavisinin iyileşme süresi

3-4 dakika sağ, 3-4 dakika da sol göz için tedavi yapıldıktan sonra tedavi biter ve hasta evine gidebilir. Tedavi sırasında ve sonrasında ağrı olmaz. Sadece lazerin yapıldığı gün, kişinin sokağa çıkmadan, televizyon seyretmeden ve duş yapmadan evde dinlenmesi gerekir. Mümkün olduğu kadar da gözünü kapalı tutmalıdır. Ertesi gün gözünü açtığı andan itibaren, gözlük kullanmadan bir şeyler okumaya başlar.
Supracordan sonra geçici olarak uzak görüşünde birkaç aylık bir bulanıklık yaşanır. Yani geçici bir Miyopi ortaya çıkar. Araba kullanmakta zorlanan hastalara geçici bir küçük gözlük verilebilir. Ancak hastaların yüzde 80-90’ı böyle bir gözlüğe ihtiyaç duymazlar.
Birkaç hafta içinde göz kendini toparlamaya başlar. 1. ayda daha net, 2. ayda biraz daha net olarak görmeye başlar ve birkaç ay içinde de netlik sabitlenir.
Subracor kalıcı bir tedavidir

Subracor tedavisi kalıcı bir tedavidir. Yani yakında sağlanan başarı, kişinin yaşı ilerlediği zaman da devam eder. Bu yöntemle kişinin yakını görmesinde 2-2,5 numaralık bir tedavi sağlanmış olur. Zaten kişinin gözü, 60 yaşında 3 numaralık bir değere ulaşır.
Dolayısıyla en az 5 ila 8 sene kişi gözlüksüz okumaya devam eder. Zaten 60 yaşında bu ilerleme duracağı için, ondan sonrası için bir sorun olmaz. Yani sonuç itibariyle kalıcı bir tedavidir.
Eski tedavilerin başarısız olanlarından dolayı, insanların aklına tedaviden sonra geri dönülebileceği sorusu gelmektedir. Oysa supracorun diğer tedavi yöntemleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Sonuçları miyop tedavilerinden de bilindiği gibi, kalıcı bir tedavidir.
 

Doktor Randevu Hattı

Telefonla arayabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz

Randevu ve Bilgi Hattı 444 31 99